FORUM TEAM / EĞLENCE / PROGRAMLAR / OYUN DÜNYASI / GARİP OLAYLAR / RAP / MÜZİK
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html><head><link rel="stylesheet" href="/77-ltr.css" type="text/css" /></head><body id="login_iframe_body"><DIV id=login_popup_background>
<DIV class=maintitle id=login_popup_title>
<H3>KUTSAL FORUM / EĞLENCE / PROGRAMLAR / OYUN DÜNYASI / GARİP OLAYLAR / RAP / MÜZİK |</H3></DIV>
<DIV class=box-content><SPAN style="FONT-SIZE: 18px; LINE-HEIGHT: normal"><FONT color=orange><STRONG> Eğer Sitemizdeki Birçok Avantajdan Yararlanmak İstiyorsanız Lütfen Üye Olunuz. Kesinlikle Ücretsizdir...</STRONG></FONT></SPAN>
<DIV id=login_popup_buttons>
<FORM action=/login.forum method=get target=_parent><INPUT class=button type=submit value="Giriş yap"><INPUT class=button onclick="parent.location='/profile.forum?mode=register';" type=button value="Kayıt Ol"><INPUT class=button id=login_popup_close type=button value="Do not display again"></FORM></DIV></DIV></DIV></body></html>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html><head><link rel="stylesheet" href="/77-ltr.css" type="text/css" /></head><body id="login_iframe_body"><DIV id=login_popup_background>
<DIV class=maintitle id=login_popup_title>
<H3>KUTSAL FORUM / EĞLENCE / PROGRAMLAR / OYUN DÜNYASI / GARİP OLAYLAR / RAP / MÜZİK |</H3></DIV>
<DIV class=box-content><SPAN style="FONT-SIZE: 18px; LINE-HEIGHT: normal"><FONT color=orange><STRONG> Eğer Sitemizdeki Birçok Avantajdan Yararlanmak İstiyorsanız Lütfen Üye Olunuz. Kesinlikle Ücretsizdir...</STRONG></FONT></SPAN>
<DIV id=login_popup_buttons>
<FORM action=/login.forum method=get target=_parent><INPUT class=button type=submit value="Giriş yap"><INPUT class=button onclick="parent.location='/profile.forum?mode=register';" type=button value="Kayıt Ol"><INPUT class=button id=login_popup_close type=button value="Do not display again"></FORM></DIV></DIV></DIV></body></html>
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençlerin yeni adresi FORUM TEAM

AnasayfaAnasayfa  KUTSAL FORUMKUTSAL FORUM  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

~Jacob~

YazarMesaj
By_SaRıÇoCuK
Admin
Admin
By_SaRıÇoCuK

Ruh Hali : 6
Aktiflik :
~Jacob~ Left_bar_bleue750 / 999750 / 999~Jacob~ Right_bar_bleue

Kaplan
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Sarıçocuk

~Jacob~ Empty
MesajKonu: ~Jacob~   ~Jacob~ Icon_minitimeC.tesi Tem. 18, 2009 1:59 pm

Jacob’ı ilk ‘O’ olarak tanıdık. Jacob , Ben’i yapılacaklar için yönlendiren kişi ve diğerlerinin lideridir. Ben’in söylediğine göre , ondan başka kimse ne Jacob ile konuşabilir ne de onun nerede olduğunu bilir. Ama Ben’in söylediğinin aksine Locke Jacob’ı duyabilmektedir ve Hurley de tesadüfen kabine denk gelmiş ve camdan bakarak Jacob’ı görmüştür. Jacob ormanın derinliklerinde eskimiş bir kabinde bulunmaktadır. Bu kabini çevreleyen bir toz bulunur. Ayrıca bu kabin adanın farklı yerlerinde belirmiştir yani bu da Jacob’ın kabinini hareket ettiğini göstermektedir. Jacob ile ilgili birçok gerçek henüz karanlıktadır.

Henüz Jacob’ın nasıl bir varlık olduğu ile ilgili hiçbir bilgimiz yok. Jacob ile ilgili ilk bilgimizi Juliet eve gitmek istediğini Ben’e söyleyince öğreniyoruz . Ben onun adada kalmasına karşılık Jacob’ın , Juliet’in ablasının kanserini iyileştireceğini söyler.

Walt 23 numaralı odada iken , Juliet onu burada tutmanın tehlikeli olduğunu söyler. Fakat Ben , onun odada olmasının Jacob öyle olmasını istediği için olduğunu söyler.

Birçok yerde Jacob’dan ilk bahsedilen bölüm olarak 3. sezonun 7. bölümü olan ‘I Do’ söylenir fakat Ben , The Swan istasyonunda esir olarak tutulurken , eğer kim olduğunu söylerse liderlerinin onu öldüreceğini söyler . Aslında burada lider ile kastetmek istediği Jacob’dır. Yani Jacob’dan 2. sezonun 16. ya da 17. bölümlerinden birinde bahsedilmiştir.’I Do’ bölümünde Danny Pickett , Jack’in Jacob’ın listesinde olmadığını söylemiştir. Aynı zamanda bu bölümde Alex’in sevgilisi Karl’ın 23 numaralı odada tutulduğunu ve beyin yıkama videosu izletildiğini görürüz. Bu videoda ‘Tanrı Jacob’ı sevdiği kadar seni de seviyor’ cümlesini görebiliyoruz.

Locke’un İlk Ziyareti

Jacob’ı ilk kez 98. günde , Locke’un ziyaretinde görürüz. Locke , Naomi’nin adaya gelmesinin şaşkınlığı hala üzerinde olan Ben’i , o da kendinin üstünde bir lider olduğunu söyleyince , kendisini Jacob’a götürmesi için ikna eder. Ben Jacob’ın öyle her an ziyaret edilecek bir kişi olmadığını , asıl emredenin Jacob olduğunu açıklamaya çalışır . Ben , Locke’u Jacob’a götürmeyi gönülsüzce de olsa kabul eder. Yolda , gri bir tozun üzerinden geçerler. Geldiklerinde ise Ben Locke’a ışığını kapatmasını çünkü Jacob’ın teknolojiden hoşlanmadığını söyler. Kabine girerken Ben , Jacob’a kendisinin ve Locke’un içeri girmek üzere olduklarını söyler.

İçeri girdiklerinde ise Ben Locke’a Jacob’ı tanıtır. Fakat odada onlardan başka kimse gözükmemektedir. Ben Jacob ile konuşmaya hatta tartışmaya başlar. Locke , Ben’e inanmaz ve ona iyi bir şov düzenlediğini ve böyle bir saçmalığa tabi ki inanmayacağını söyler.Ben de Locke’a Jacob’ın orada oturduğu ve Locke’un onu görecek kapasitesinin olmadığında ısrarcıdır. Locke arkasını döner ve kapıyı açar ki tam bu sırada ‘Yardım Et’ sesi duyulur. Bunu duyan Locke bunu Ben’in yaptığını düşünüp elindeki feneri yakınca olanlar olur. Duvar sallanmaya başlar , cam kırılır , Ben Jacob’ı sarsıp(burada Jacob’ın sallanmasını görmüyoruz tabi ) artık durması gerektiğini söyler fakat Jacob onu geri fırlatır ve bir anlığına Jacob’ı görürüz. Tabi bu olayın üzerine kabinden çıkarlar.

Bunun üzerine Ben Locke’u Dharma üyelerinin cesetlerinin bulunduğu çukura götürür ve onu vurur . Vurma nedeni ise Locke’un Jacob’ı duymuş olmasıdır.

Hurley’nin Ziyareti (Tesadüf edişi diyelim..)

91. günde Hurley ormanda kaybolmuştur ve birden karşısına kabin çıkar. Kabine doğru yürür ve kırık camdan içeriye bakar , içeride Jack’in babası Christian Shephard oturmaktadır. Aniden Jacob’ın yüzü belirir ve Hurley korkarak ormanın içine doğru kaçar fakat kabin bu sefer tekrar karşısına gelmiştir. Hurley gözlerini kapatıp beşe kadar sayar ve kabin yok olur.

Locke’un İkinci Ziyareti

Locke’un grubu Keamy ve adamları tarafından saldırıya uğrar . Ben , bunun üzerine adanın çok ciddi bir tehlikede olduğunu ve ne yapması gerektiklerini söylemesi için Jacob’a gitmeleri gerektiğini söyler. Kabini gören son kişi de Hurley olduğundan , onu da yanlarına alarak üçü yola çıkarlar. Gece kamp yaparlar. Locke rüyasında Horace tarafından yönlendirilerek kabini bulması sağlanır. Bu kabini yapan Horace’dır. Kabine geldiklerinde herkes Locke’un içeri yalnız girmesi taraftarıdır. Locke içeride Jacob’ı göremez (ne zaman görücez artık..??) ama Christian Shephard Jacob’ın sandalyesinde oturmaktadır ve Jacob’ın adına Locke ile konuşabileceğini söyler. Jacob , Locke’a adanın taşınması gerektiğini söyler.
http://forum-team.yetkinforum.com

~Jacob~
1 sayfadaki 1 sayfası